Informatsioon

Asukoht :  Valli tänav on Viru tänava põiktänav, mis algab Viru väravate juurest ja suundub Pärnu maanteele. (Vaata kaarti...)

Ajalugu :  Hoone Valli tn.4 ehitati silmapaistva Vene arhitekti Vladovski projekti järgi 1925.a. ja kujutab endast hilisjuugend - neoklassitsismi stiilis arhitekturilist mälestist. (Vaata pilte...) Nimetatud viiekorruselise äri ja üürimaja rikkalikku sümmetrilist fassaadi kaunistavad kahe akna vahelised läbi kolme korruse ulatuvad sambad, kõige ülimisel korrusel on näha rida reljeefseid kujusid, fassaadi keskel asub suur kaaraken. Hoone on korralikult renoveeritud ja juurde on ehitatud mitmeid uusi kortereid. Praegu tegutsevad esimesel korrusel rõivakauplus, pesupood ja optikaäri.

Rendile antakse ja müüakse :  Luksuslikud erinevas suuruses korterit (52 m2 kuni 131 m2), mis paiknevad teisest kuni kuuenda korruseni. Samuti antakse rendile kaks soklikorrusel asuvat büroopinda; samal korrusel asuvad ka panipaigad. (Loe edasi...)

Korterite kirjeldus :  Avarad toad, kõrged laed ja suured aknad iseloomustavad enamust ruume. Kõikidest korteritest on imeilus vaade kas Vanalinnale või hotell "Viru" ja Rahvusooper "Estonia" vahelisele pargile. Katusekorrus (kuues korrus) on väljaehitatud kahe omapärase korteri tarvis. Kümnesse korterisse on ehitatud itaalia kaminad ja kahes korteris on restaureeritud algsed originaalkaminad. (Loe edasi...)

Varustus :  Kõikide korterite köögid on sisustatud ja varustatud kogu vajaliku olmetehnikaga, sh nõudepesumasinad. (Vaata pilte...) Kaheksas korteris on saun. Kõikides vannitubades on erinevat sorti mullivannid, bide ja pesumasinad. Kõik vannitoad on põrandküttega ning viimistlemisel on vannitubades ja tualettruumides kasutatud itaalia keraamilisi plaate. (Vaata pilte...) Kõikides korterites, peale ühe, on kaks tualettruumi. Põrandaid katab naturaalne tammepuust liistparkett. Hoonet köetakse gaasiga. Korteritesse on paigaldatud individuaalsed gaasiboilerid ja valvesüsteemid. Majas on uus lift.